Читај ми!

Kurti: Izbori na severu Kosova i Metohije biće održani na jesen

Izbori u četiri opštine na severu Kosova i Metohije biće održani na jesen, najavio je premijer privremenih prištinskih institucija Aljbin Kurti, preneo je RTK.

Aljbin Kurti je u intervjuu za Radio-televiziju Slovenije na Bledu, osim o organizaciji izbora u četiri opštine na severu, govorio i o osnivanju ZSO, kaznenim merama koje je EU nametnula Prištini, ali i ponovo kritikovao Beograd.

Kurti je danas učestvovao na Strateškom forumu na Bledu.

U četiri opštine na severu Kosova i Metohije u aprilu su održani vanredni lokalni izbori. Organizovala ih je Priština nakon što su Srbi u novembru podneli kolektivne ostavke u ustanovama pod njenim patronatom.

Srpski predstavnici nisu učestvovali na izborima zbog toga što nisu ispunjeni njihovi zahtevi da se formira Zajednica srpskih opština i povuku kosovske specijalne jedinice sa severa.

Predstavnici međunarodne zajednice apelovali su da se izbori na severu KiM ponove.

четвртак, 11. јун 2026.

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом