Preminuo glumac Srboljub Srba Milin
Pozorišni, televizijski i filmski glumac Srboljub Srba Milin, jedan od osnivača pozorišta Dadov i penzionisani član Narodnog pozorišta, preminuo je u Beogradu.
Srboljub Milin je umro u sredu, a biće sahranjen na groblju Lešće u subotu, 5. decembra, dok će komemoracija biti održana u Omladinskom pozorištu Dadov u ponedeljak, 7. decembra.
Milin je rođen 3. avgusta 1941. godine u Šapcu. Diplomirao je glumu na Fakultetu dramskih umetnosti u Beogradu.
Od 1962. vodio je život profesionalnog glumca, prvo u Savremenom pozorištu, potom u Pozorištu na Terazijama, da bi u penziju otišao kao član ansambla Narodnog pozorišta u Beogradu.
Jedan je od prvih članova Dadova, kojem je monodramu "Dnevnik jednog ludaka" po Gogolju igrao punih 50 godina.
Zapamćene su njegove uloge u "Oklahomi", "Violinisti na krovu", "Helou Doli", "Dr", kao i u serijama "Otpisani" i "Ceo život za godinu dana" i televizijskim sinhronizacijama Vini Pua, Mudrog starog patuljka, Baje Patka i u filmu "Život i smrt porno bande".
Упутство
Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.
Број коментара 0
Пошаљи коментар