понедељак, 22.03.2010, 12:06 -> 18:23
Rezolucija o Srebrenici krajem meseca
Predsednica Skupštine Srbije Slavica Đukić-Dejanović rekla je da bi konačni tekst deklaracije o zločinu u Srebrenici trebalo da bude na dnevnom redu parlamenta krajem marta ili početkom aprila. Izveštaj revizora pred poslanicima 25. marta.
Konačni tekst deklaracije o zločinu u Srbrenici 1995. godine trebalo bi da bude na dnevnom redu Skupštine Srbije krajem marta ili početkom aprila, najavila je predsednica parlamenta Slavisa Đukić-Dejanović.
"Deklaraciju o Srebrenici razmatraćemo ove nedelje i potrudićemo se da definitivni tekst dođe na dnevni red krajem ovog meseca ili početkom aprila", rekla je Slavica Đukić-Dejanović novinarima u Leskovcu.
Predsednica parlamenta je rekla da joj nije poznata konačna verzija teksta, jer je u toku njegovo "usklađivanje", ali da joj je "dosta toga poznato".
Slavića Đukić Dejanović, koja je i potpredsednica Socijalističke partije Srbije (SPS), rekla je da je u toj stranci dogovoreno da SPS bude "konstruktivan u vezi s deklaracijom".
Na pitanje da li očekuje da parlament jednoglasno usvoji rezoluciju, predsednica Skupštine je odgovorila da to žele svi koji osuđuju svaki zločin, pa i zločin u Srebrenici.
"Ali, ako bih rekla 'da, biće jednoglasno', bila bih optimista", rekla je Slavica Đukić Dejanović.
O izveštaju revizora 25. marta
Predsednica Skupštine najavila je i da će izveštaj državnog revizora pred poslanicima biti 25. marta i da će se o njemu raspravljati tog dana.
"Premijer Mirko Cvetković, ministarka finansija Diana Dragutinović i državni revizor će odgovarati na pitanja poslanika na tu aktuelnu temu", rekla je Dejanović.
Predsednica Skupštine je rekla da nju "zanima kakva je sudbina prekršajnih prijava koje su već podnete, da li je doneta argumentacija, koja zapravo treba da dokaže da se radilo o tehničkim problemima, ili ima suštinskih problema".
"Ako je nedostatak papira bio razlog za pokretanje prekršajnih prijava, onda je to nešto što se može tolerisati, ako ima nekih suštinskih razloga za prijave i za nešto više od toga, onda će nam i revizor i premijer i ministarka finansija reći svoje odgovore, a mi poslanici ćemo pitati dalje", rekla je Dejanović.
Predsednica Skupštine je danas u Kancelariji narodnog poslanika Snežane Plavšić-Stojanović iz G17 plus razgovarala sa građanima Leskovca, a u sedištu Jablaničkog okruga učestvovala na okruglom stolu o Akcionom planu za prava deteta.
U sedištu Grada Leskovca razgovarala je sa lokalnim čelnicima o privrednom stanju i socijalnom stanju građana.
Упутство
Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.
Број коментара 0
Пошаљи коментар