Čaruga

Godine 1918, nakon povratka s ruskog fronta u Slavoniju, Čaruga postaje vođa pobunjenih seljaka koji žele veleposedničku zemlju da podele. (1991)

Nakon ubistva veleposednika, Čaruga završava u zatvoru iz koga uskoro beži u šumu i pridružuje se odmetnicima, koji se bore za socijalnu pravdu. Čaruga ubija dotadašnjega šefa i postaje vođa odmetnika.

Prati ga glas da je zaštitnik sirotinje, no ubrzo borbu za pravednu stvar zamenjuju sve češće surove pljačke i bezobzirna ubistva žandara i civila. Pohlepa za novcem i moći, brzo je rasterala sve snove, a Čaruga se od revolucionara i romantičnog hajduka preobrazio u surovog razbojnika i ubicu.

Uloge: Ivo Gregurević, Davor Janjić, Petar Božović, Ena Begović, Dejan Aćimović, Branislav Lečić, Filip Šovagović...
Režija: Rajko Grlić

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом