Читај ми!

Fudbal - Kv. za SP 2026: Srbija - Engleska

Svakako je jasno da reprezentacija Engleske dolazi u Beograd kao favorit na utakmicu kvalifikacija za Svetsko prvenstvo 2026. ali Srbija kao domaćin sigurno neće izaći sa belom zastavom na utakmicu u utorak uveče.

Engleska kao vodeća reprezentacija u grupi K (Andora, Letonija i Albanija) i finalista prethodna dva prvenstva Evrope je zapravo favorit u najvećem broju slučajeva čak i kada dolazi oslabljena kao ovog puta.

Ova dva tima su trenutno neporažena u kavlifikaiconoj grupi sa tim da Engleska ima maksimalan učinak iz četiri utakmice, Srbija je odigrala utakmicu manje uz jedan remi pa je sada 12 bodova za goste a 7 za reprezentaciju Srbije koje su na pozicijama 1 i 2.

Ekipe nisu pokazale najbolje lice u utakmicama u subotu protiv Andore - 2:0 (Engleska), i Letonje 1:0 (Srbija).

Obe ekipe će igrati bolje nego u tim utakmicama, i zbog značaja utakmice i zbog punih tribina.

Reprezentaciji Srbije svaki bod približava cilju - plasmanu na Svetsko prvenstvo ali eventualna pobeda čak otvara vrata direktnog plasmana.

Engleska ima samo dva takmičarska poraza u prethodnih 17 utakmica (Španija i Grčka). Srbija je u solidnoj formi, četiri meča bez primljenog gola i na sedam mečeva je bez poraza.

Srbija ima raspoloženog Dušana Vlahovića i neke ofudbalere koji su u boljem raspoloženju nego pre tri meseca kada je odigrana prethodna reprezentativna nedelja.

Prošlog leta Engleska je na Evropskom prvenstvu u Nemačkoj savaldaala reprezentaciju Srbije sa 1:0. Timovi su značajno izmenjeni u odnosu na tu utakmicu, što zbog nekog prirodnog procesa smene što zbog povreda, pogotovo u Engleskoj jer nema Džuda Belingema, Bakajoa Sake, Karltona Palmera, Džona Stonsa, Trenta Aleksandra Arnolda...

Svakako i u ovom sastavu to je izuzetan tim ali ovo može biti jako dobra šansa za Srbiju da stvari učini boljim po sebe u kvalifikacijama za Svetsko.

Utorak RTS1 20.45: Srbija - Engleska, kvalifikacije za Svetsko prvensvo u fudbalu

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом