Читај ми!

O Bobu Dilanu i poetici odmetništva

O Bobu Dilanu koji je počeo kao putujući gitarista i pevač a čija je poezija 2016. godine ovenčana Nobelovom nagradom za književnost, kroz prizmu dve knjige: “Filozofija moderne pesme” Boba Dilana koju je preveo i autorske u kojoj se bavi neverovatnim umetničkim putem i opusom ove ličnosti koja je obeležila svoju epohu, naslovljenom “Bob Dilan: poetika odmetništva”, razgovaramo sa prevodiocem, piscem, dopisnim članom SANU prof. dr Zoranom Paunovićem, koji je gost Kulturnog dnevnika.

Културни дневник Културни дневник

Autor:
РТС

Сваке вечери од понедељка до петка, на Првом програму РТС-а, после Дневника у 23. Обиље информација, извештаји, и анализа критичара. [ детаљније ]

U fokusu Kulturnog dnevnika su festivali: 24. Međunarodni festival “Dani orgulja” i koncert u katedrali Blažene Djevice Marije na kome su nastupili portugalski orguljaš Filipe Verisimo i gost iz Hrvatske bariton Berislav Jerković, 32. BELEF u okvir čijeg glavnog programa u Malom pozorištu “Duško Radović” je premijerno izvedena predstava “Sjaj zvezda na plafonu” rađena po motivima knjige Juhane Tidel, u dramatizaciji Tijane Grumić i u režiiji Damjana Kecojevića.

Pred nastupajući vikend kada nas u Botaničkoj bašti “Jevremovac” očekuje četvrto izdanje festivala “Jazz in the Garden” i 18 koncerata na tri bine, razgovaramo sa kontrabasistom Milošem Čolovićem koji će nastupiti sa svojim sekstetom i predstaviti kompozicije sa debi albuma.

U emisiji predstavljamo film “Odvedi me na Mesec”, koji je smešten u šezdesete godine prošlog veka u vreme svemirske trke i govori o uzbudljivoj pozadini istorijskog sletanja na mesec misije Apolo 11.

Naomi Kembel je prvi supermodel koji je dobio svoju izložbu i to u čuvenom londosnkom Muzeju "Viktorija i Albert", na koju ćemo vas povesti u ovom izdanju Kulturnog dnevnika.

Urednik Vojka Pajkić Đorđević

Realizator Maja Mandić

Montažer Marko Petković

 

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом