Читај ми!

Kulturni dnevnik

Vodimo vas u Studentski kulturni centar na promociju knjige Emira Kusturice "Kad mrtve duše marširaju" koja predstavlja zbir rediteljevih reakcija na vreme u kome živimo.

''Ćelava pevačica'', poslednja predstava koju je režirao Jagoš Marković u Centru za kulturu Tivat, izvedena je sinoć i večeras na Sceni "Raša Plaović" Narodnog pozorišta u Beogradu.

U Galeriji SANU održana je konferencija za medije povodom izložbe "Oslikavanje hrama knjige - Izbor iz Likovne zbirke Narodne biblioteke Srbije", čiji su autori Mirjana Simoski i Dušan Zlokolica.

Biće reči i o jubilarnom 20. Čelo festu u okviru koga je održan koncert gudača Svetog Đorđa sa solistima Robertom Lakatošem i Draganom Đorđevićem, uz premijerno izvođenje Mocartove "Simfonije končertante" za violinu i violončelo.

Književna kritičarka Vesna Trijić govori o umetničkim svojstvima novog romana Vesne Kapor "Maša i medvedi".

Na Netfliksu je nedavno premijerno prikazan dokumentarni film o britanskom pop pevaču i tekstopiscu Robiju Vilijamsu čija je karijera započela 1990. godine.

U petak 17. novembra u galeriji “Štab” biće otvorena izložba “Slike u e-molu” umetnika Nikole Žigona, koji je tim povodom gost Kulturnog dnevnika.

Urednik Jelena Videnović

Realizacija Maja Mandić

Montaža Branislav Popović

 

 

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом