Читај ми!

U ritmu džeza

Vodimo vas na otvaranje 38. Beogradskog džez festivala, na prvi koncert tradicionalno rezervisan za domaće muzičare, na kreativnu koncertnu saradnju Schime kvarteta i kamernog orkestra Muzikon.

 

Na 65. Međunarodnom beogradskom sajmu knjiga izdavači promovišu nove knjige i autore, o književnosti govore najznačajniji domaći i brojni inostrani pisci, a u Kulturnom dnevniku govorimo o delima koja pripadaju "prevedenoj književnosti".

U Galeriji Novembar otvorena je izložba "Mi", na kojoj su prikazane neke od najboljih fotografija braće Srđana i Gorana Vejvode, nastale u periodu "novog talasa", legendarnog perioda popularne kulture sa prelaza iz sedamdesetih u osamdesete godine prošlog veka.

U emisiji i o sedmom Festivalu italijansko-srpskog filma u Jugoslovenskoj kinoteci, o ovogodišnjim nagradama Udruženja muzičara džeza, zabavne i rok muzike Srbije, kao i o Matisovoj slici Crveni atelje koja je iz njujorškog Muzeja moderne umetnosti doputovala u Nacionalnu galeriju u Kopenhagenu.

Gost Kulturnog dnevnika je italijanski pisac Đovani Dozini, sa kojim razgovaramo o migracijama i važnosti jezika, o nagradama i planovima, kao i o utiscima sa Sajma knjiga.

Svake večeri, od ponedeljka do petka, na Prvom programu, posle Dnevnika u 23, emituje se Kulturni dnevnik. Emisija je presek najznačajnijih vesti iz umetnosti, kulture, ali i pop kulture, dizajna, novih tehnologija... Novinari, dopisnici, saradnici RTS-a javljaju se svakodnevno sa mesta najvažnijih i najzanimljivijih događaja. Kulturni dnevnik reafirmiše profesiju kritičara. Gosti Kulturnog dnevnika su vodeće ličnosti iz sveta kulture i umetnosti.  

Urednik Dragana Pantić
Realizator Marko Šotra
Montažer Stevan Čvorović

Културни дневник Културни дневник

Autor:
РТС

Сваке вечери од понедељка до петка, на Првом програму РТС-а, после Дневника у 23. Обиље информација, извештаји, и анализа критичара. [ детаљније ]

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом