Plava ptica

Kako rešiti problem odvezivanja pertli na patikama, ko je bio Leonardo Da Vinči, kako se pravi novogodišnja kugla, šta se dešava sa izgubljenim pismima i koje su zanimljivosti vezane za državu Jordan? Odgovore na sva pitanja pronaći ćete u novom letu Plave ptice, a on počinje u subotu, 23. decembra u 12.05 na Prvom programu Televizije Srbije.

Plavoj ptici stižu vrlo različita pisma gledalaca: od onih koji joj se zahvale što postoji, preko onih koji imaju reči hvale ili kritike, onih koji imaju ideje, do onih koji imaju želje i Plavu pticu mole za ispunjenje. Upravo je nedavno stigao jedan dirljiv mejl od dečaka, čiji deka živi u dalekoj državi Jordan i koji zbog političke situacije u svetu ne može da ode do njega. "Ali Plava ptica može", napisao je naš drugarić. I upravo smo zbog njega odlučili da u sledećoj epizodi letimo baš u Jordan!

Saznali smo još i da mnogo pisama koje ljudi pošalju nikad ne stignu na adresu na koju su poslata. Nekada se ta pisma negde zaglave, nekad se izgube... Ali, saznali smo takođe da postoji čovek, koji je po profesiji "pronalazač izgubljenih pisama". O ovom zanimljivom zanimanju i svojim iskustvima govoriće nam upavo Nađoslav Koverti, otkriće nam tajnu pronalaženja pisama i ispričati najzanimljivije priče vezane za svoj posao.

Naša gusarska posada putovaće u prošlost da bismo upoznali Leonarda da Vinčija. Saznaćemo samo deo njegove genijalnosti, saznaćemo da je prvi skicirao padobran, ronilačko odelo, tenk, ali saznaćemo takođe i da je bio veliki ljubitelj životinja. On je toliko voleo životinje da je kupovao životinje da bi ih puštao na slobodu. A otkrićemo takođe i da se bojao velikih prirodnih katastrofa. I još mnogo toga.

Gospođa Ž će nam otkriti rešenje za jednu vrlo dosadnu pojavu, koja nas sve prati: priznajte, nema dosadnije stvari od pertli koje se odvezuju. Još ako se tome doda kiša ili sneg, pa još tome dodaju promrzle ruke i nakvašene pertle... Uh! Zato je tu Gospođa Ž, koja ovog puta ima spremno rešenje za takvu situaciju! "Kad smo već kod toga, međutim", i Gospodin Dž će biti spreman da podeli sa svima nama jedan podatak.

Naš let ulepšaće posebno balerine iz baletskog studija "Baletino". Ekskluzivno u ovoj epizodi imaćamo dva eksperimenta - u jednom ćemo praviti novogodišnju kuglu po želji jedne naše gledateljke, a drugi... budite sa nama pa saznajte o čemu je reč.

Letimo u subotu, 23. decembra u 12.05 na Prvom programu Televizije Srbije! A vi budite sa nama i pišite nam!

Urednice i scenaristkinje su Jelena Popdić Sumić i Dunja Petrović, reditelj Ivan Milanović, našu glumačku posadu čine Osmah Ahmed, Borka Tomović i Boris Milivojević, kompozitori su Srđan Marković i Ljiljana Sađil Marković, animator Miloš Gojković, scenograf Snežana Popović, a kostimograf Irina Mitrinović.

Let let do sledeće subote u 12 i 5!

Плава птица Плава птица

Autor:
РТС

Плава птица и даље лети сваке суботе у 12:05 на Првом програму Телевизије Србије! Сви другарићи добро знају да у плавоптичастом лету увек могу да уживају у разним авантурама, сазнањима и доброј музици. [ детаљније ]

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом