Čas anatomije: Pre i posle interneta

Nisu li internet i stvarnost koju je "mreža" proizvela uspeli ono što razne ideologije pokušavaju vekovima, promenu čovekove svesti i uspostavljanje novog poretka?

Šezdesete godine prošlog veka kada je računarska mreža "začeta" u vojnoj industriji i nisu tako daleka prošlost ali se nama, koji internet poistovećujemo sa rutinom i svakodnevicom, čini da su prošli vekovi od pojave prvih kućnih računara do danas. Tehnologija postiže neverovatno ubrzanje, uz nju, ubrzava se i doživljaj stvarnosti koja nas okružuje pa se mnogi slažu s mišljenjem da nam više ne treba korak do virtuelne realnosti, duboko smo zakoračili u nju.

Kako se u tom kontekstu pozicioniraju klasične predsatve o masovnom, znanju, informaciji, umetnosti i kulturi, politici, identitetu, istini i laži... da li će vreme analogne stvarnosti uskoro biti pohranjeno u arhivi memorije budućeg čovečanstva ? O tome kakav će biti "karakter" tog čovečanstva, mišljenja se razlikuju.

Gosti Časa anatomije su filozof Mašan Bogdanovski, profesorka Filozofskog fakulteta u Novom Sadu, teoretičatka i kritičarka književnosti Vladislava Gordić Petković, spisateljica Marija Pavlović i istraživač i analitičar budućnosti tehnologije Zoran Đukanović.

Urednice emisije: Marija Nenezić i Jasmina Vrbavac
Reditelj: Filip Čolović

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом