Na veslu priča: Milan Mumin - Ništa nisam dužan

Nema poštede. Nije matematika. Ne kompromisu. I kada grešiš, greši srcem, ne greši dušu. Ne iz zla ni zbog koristi. Uspravan, da uvek i svakog možeš da pogledaš u oči. Doći će na naplatu. Šta drugo vredi ispred ništavila?

Milan Mumin rođen je 1971. godine u Novom Sadu. Frontmen i autor pesama benda Love Hunters, koji od 1987. godine peva na engleskom jeziku, a iza sebe ima 12 albuma. Komponovao je muziku za pozorišne predstave. S performansom Waver koji je izvodio sa Balintom Sombatijem, nastupao je u 10 zemalja. U SAD, gde stvara i vozi taksi, iz Srbije se preselio 2004. godine i od tada živi na relaciji Novi Sad - Njujork. Prema motivima njegove biografije, snimljen je film Love Hunter: Priče iz njujorškog taksija. Objavljene su dve knjige prepeva njegovih autorskih pesama na srpski i strip album o njemu. Dobitnik Oktobarske nagrade Grada Novog Sada 2019. godine.
TREJLER: https://youtu.be/X7gz3_zYLLM

Reditelj, autor koncepta: Rastko Šejić; kompozitor: Vladimir Lešić; direktor fotografije: Časlav Petrović, DP; snimatelji: Marko Ristić, Lav Boka - dron; montažer: Milan Pejnović; art direktor: Zoran Mujbegović; veslači: Veslači klub Danubijus 1885 - Danilo Lučić, trener; spiker: Aleksandar Novaković; intro animacija: Kosta Milovanović, Miroslav Spajić.

Projekat podržali: Ministarstvo kulture i informisanja, Grad Novi Sad
Produkcija: Šta hoćeš ©2020. wdoyouw.org

Repriza, 10. decembar u 02:30

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом