субота, 17.07.2021, 22:57 -> 23:06
Извор: РТС
Srpski sportisti otputovali za Tokio
Srpski džudisti, stonoteniseri i plivači otputovali su za Tokio, gde će nastupati na predstojećim Olimpijskim igrama.
Srpski sportisti su letom preko Istanbula otputovali u Tokio gde ih očekuje nastup na Olimpijskim igrama, a svi srpski sportisti će se po dolasku u glavni grad Japana smestiti u Olimpijsko selo.
Stonoteniska reprezentacija Srbije je napravila iznenađenje svetskih razmera kada je na olimpijskom kvalifikacionom turniru ostvarila plasman na Igre pobedom nad reprezentacijom Hong Konga koja je smatrana za apsolutnog favorita.
"Imali smo dva i po meseca sjajnih priprema, hvala Olimpijskom komitetu Srbije koji nam je obezbedio sve uslove da napravimo dobar rezultat. Nema povreda na sreću, što je uvek bojazan. Idemo na Olimpijske igre da damo maksimu. Plasman među 16 selekcija koje će se naći u Tokiju je veliki rezultat. Daćemo sve od sebe da u ekipnom i pojedinačnom delu zadovoljimo naše rezultatske apetite", rekao je selektor Đukić na konferenciji za novinare.
Srbiju će na OI predstavljati i petoro džudista: u muškoj konkurenciji nastupaće Aleksandar Kukolj (-100kg), Nemanja Majdov (-90kg), u ženskoj konkurenciji Anja Obradović (-63kg), Marica Perišić (-57kg) i Milica Nikolić (-48kg).
Trener reprezentacije Nikola Nikolić istakao je da je iza svih srpskih džudista ostao period dobrog rada koji bi trebao da se kruniše u Tokiju.
"Momci i devojke su spremni, već su pokazali da su na nivou svetskog džudoa, što smo pokazali u prethodnom ciklusu. Ono što mogu da obećam jeste da će ostaviti srce na tatamiju", rekao je Nikolić na konferenciji za medije na aerodromu.
Srbiju će u Tokiju predstavljati sedmoro plivača: Čaba Silađi (100m prsno), Velimir Stjepanović (200m slobodno), Vuk Čelić (800m slobodno), Anja Crevar (400m mešovito), Andrej Barna (100m slobodno), kao i Uroš Nkolić i Nikola Aćin, koji će zajedno sa Velimirom Stjepanovićem i Andrejem Barnom predstavljati Srbiju u štafeti 4dž100m slobodnim stilom.
Selektor Igor Beretić je pred poletanje rekao da plivački tim Srbije putuje u Tokio sa najvišim mogućim ambicijama.
"Što se tiče Olimpijskih igara, mislim da samo napravili veliki uspeh. U ovom ciklusu smo ostvarili pet „A" normi i uspeli smo da plasiramo mušku štafetu 4×100 metara slobodnim stilom, na šta smo svi jako ponosni. Momci koji putuju danas sa mnom su u izvanrednoj formi. Evropsko prvenstvo nam je pokazalo gde se trenutno nalazimo i koliko možemo. Idemo u Tokio rasterećeni ali željni borbe", rekao je Beretić.
Коментари