Slobodan i Dejan osvojili zlata

Srpski karatista Slobodan Bitević osvojio je zlatnu medalju u kategoriji do 84 kilograma na 20. Svetskom prvenstvu koje se održava u Beogradskoj Areni. Zlatnu medalju u konkurenciji preko 84 kilograma ovojio je Dejan Umičević.

Slobodan Bitević je u finalu savladao turčina Karamologlua sa 1:0. Bilo je to prvo zlazo za srbiju posle osam godina.

Dejan Umičević je u finalu savladao Egipćanina Mohanada Mohameda sa 4:0, i tako našoj zemlji doneo drugo zlato. 

Ranije danas Miloš Jovanović osvojio je bronzanu medalju u kategoriji ispod 75 kilograma pobedivši Sahina iz Švajcarske.

Ženska ekipa u katama nije uspela da osvoji bronzu, u borbi za medalju izgubile su od  Italijanki. 

Svetsko prvenstvo u karateu za seniore odžava se u Beogradskoj areni. Više od 1.000 takmičara iz 85 zemalja do nedelje će se boriti za odličja na planetarnoj smotri.

Број коментара 19

Пошаљи коментар
Види још

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

среда, 10. јун 2026.

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом