Glumica Vesna Stanković monodramama oduševila publiku u dalekoj Australiji

U okviru australijske turneje, srpska glumica Vesna Stanković imala je zapažene nastupe i izvela monodrame u više gradova na Petom kontinentau. Jedan od nastupa u Melburnu zabeležio je Dragan Gavrilović.

Vesna Stanković, renomirana glumica, poznata po svojim izvanrednim pozorišnim ostvarenjima, oduševila je publiku u Melburnu sa dve izuzetne predstave.

"Muž je kao čokolada" je komična drama koja se bavi temama ljubavi i braka, a i međuljudskih odnosa, dok "Lina, od kamena tvrđa" vodi gledaoce kroz pričeizdržljivosti, snazi volje i borbi.

Vesna Stanković svojom strasnom posvećenošću umetnosti, donela je ove priče na scenu na jedinstven i neponovljiv način, pokazujući zašto je jedna od najcenjenijih figura u svetu pozorišta.

"Zaista emotivna predstava koju smo zaslužili da vidimo u Melburnu, predivno je videti Vesnu ponovo sa ovakvom predstavom. Mislim da je važno da se podsećamo heroina iz naše prošlosti i da edukujemo našu mladost, da znamo o srpskoj istoriji, jer i na ovaj način se deca uče o svojoj prošlosti", kaže jedan gledalac.

"Zaista je predstava bila divna, izazvala je buru osećanja u svuma nama...ja sam se setila priča moje bake koja je isto tako ostala udovica sa osmoro dece posle Prvog svetskog rata i ono sve šta je proživela je zaista istina, srpska majka je tvrđa od kamena", iskrena je jedna gledateljka.

Za publiku u Melburnu ove predstave su bile retka prilika da se iz prve ruke iskusi majstorstvo i talenat Vesne Stanković. Njene predstave su dodale novu dimenziju doživljaju teatra, potvrđujući da je pozorišna umetnost živa, dinamična i sposobna da izazove duboke emocije i razmišljanja kod svoje publike.

уторак, 27. мај 2025.
18° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом