Grad

Umetnost u totalitarnim društvima

Rasprave o odnosu umetnosti i politike su večne, samo se povodi i intenziteti razlikuju. Slavna nemačka filmska rediteljka iz vremena Trećeg Rajha, Leni Rifenštal (Riefenstahl, 1902-2003), stalna je paradigma tih rasprava.

U Gradu, o umetnosti, politici i Leni Rifenštal. Na arhivskim snimcima: Marko Babac (1935-2014) - teoretičar filma, režiser, profesor filmske montaže, Andrej Mitrović (1937-2013) - istoričar i Milan Vlajčić - filmski i književni kritičar.

Autori emisije su Snežana Ristić i Radonja Leposavić.

Град Град

Autor:
Снежана Ристић и Радоња Лепосавић

Индивидуалистички, критички модел културе рађао се и развијао са рађањем и развојем urbsа – један од путева данашње рехабилитације индивидуализма је онај који нас враћа у Град. Комплексност урбане форме предложак је за структуру емисије. [ детаљније ]

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом