Bačka kobasicijada i kulenijada
Bač će danas biti domaćin tradicionalne Kulenijade i kobasicijade. Stanovnici Bača i svi gosti svake godine u ovo doba imaju priliku da prisustvuju izboru za najbolji kulen, kobasicu i slaninu, kao i takmičenju u pravljenju sveže domaće kobasice na licu mesta i izboru najbolje pečene kobasice. Manifestaciju će nam najaviti Darko Vojnović direktor Turističke organizacije Bač.
Autor:
Група аутора
Јутарњи програм Радио Београда 1! Ако сте помислили да је то према чувеној латинској изреци "Carpe diem" - у праву сте. [ детаљније ]
U Svilajncu će sutra biti održan 15. Pokladni maskenbal. Bela nedelja je poslednji dan u nedelji pred veliki uskršnji post i to je dan kada se ljudi okupljaju, maskiraju, a sve sa željom da se otera zima i dočeka proleće, dobra energija i rodna godina. Naša sagovornica je Marina Milutinović organizator manifestacije iz Opštine Svilajnac.
Brodogradilište u Novom Bečeju je jedno od šest koja trenutno rade u Srbiji. Nakon dugogodišnjeg stečaja, novi život su mu dali iskusni inženjeri - brodograditelji, koji sa sedamdeset zaposlenih sada prave brodove za strano tržište. O tome Mile Novaković.
Šta će biti sa zgradom u Paraćinu koja je vidno oštećena posle eksplozije plina, kao i gde su razmešteni stanari zgrade istraživao je Radovan Jovanović.
Nakon višedecenijskih arheoloških istraživanja i prikupljanja materijala, publikovana je prva Monografija manastira Svetog Nikole u Kuršumliji. Kako navodi u svojoj priči Biljana Popović, ona bi budućim generacijama arheologa i istoričara trebalo da bude dobra osnova za dalja istraživanja manastira, ali i ostalih lokaliteta na području Toplice.
Urednik i voditelj Biljana Šujdović.
Коментари