Na prinčevskom venčanju i devojčica koja je preživela masakr
Na predstojeće venčanje britanskog princa Harija i njegove izabranice Megan Markl, pozvana je i Amelija Tompson - devojčica koja je prošle godine preživela pogubni teroristički napad na pop koncertu u Mančesteru.
Kada joj je majka saopštila da je dobila pozivnicu, Amelija (12) je isprva mislila da je reč o šali, prenosi Rojters.
„Nisam znala šta da kažem, ostala sam bez teksta. Pomislila sam da neko sa mnom zbija šalu... Tek kasnije, kada sam čula detalje, shvatila sam da sam zaista pozvana“, kaže devojčica.
Prošlog meseca su princ Hari, peti u redu za britanski tron, i glumica Markl najavili da će pozvati 1.200 javnih ličnosti u Vindzorsku palatu, rezidenciju kraljice Elizabete zapadno od Londona, gde će se venčati 19. maja.
Među zvanicama će, kako je Harijev kabinet tada saopštio, biti i mladi koji su pokazali liderski duh ili su služili svojoj zajednici.
Majka Amelije Tompson, Liza Njuton, kaže da je za zvanicu kandidovala svoju ćerku, koja se prošlog maja našla u publici kada je bombaš-samoubica uleteo na kraju koncerta pevačice Arijane Grande u Mančesterskoj areni u severnoj Engleskoj.
Napadač je tada ubio 22 osobe, među kojima sedmoro dece, dok je oko 500 osoba ranjeno.
„Ona je prošla kroz mnogo toga... Posle Mančestera, zaista je bilo teško. Nominovala sam Ameliju, a onda sam dobila mejl i nisam mogla da verujem. I Amelija je mislila da je sve šala“, priča Amelijina majka, koja je takođe dobila pozivnicu, ali ju je ustupila ženi čija je unuka ubijena u napadu na koncertu.
To je, kako Liza Njuton pojašnjava, Amelija želela, jer će to još jednu porodicu učiniti srećnom.
Упутство
Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.
Број коментара 0
Пошаљи коментар