Putinov hod simptom KGB obuke, ne Parkinsonove bolesti

Neobičan hod Vladimira Putina pri kojem desnu ruku drži skoro nepokretnu posledica je intenzivne obuke ruske službe KGB, a ne simptom Parkinsonove bolesti, navodi se u studiji koju je objavio „Britiš medikal žurnal“.

Tim neurologa iz Portugala, Italije i Holandije ove godine se bavio načinom na koji hodaju predsednik i premijer Rusije Vladimir Putin i Dmitrij Medvedev, kao i još trojica ruskih visokih zvaničnika.

„Prvo što vam padne na pamet je Parkinsonova bolest zbog asimetričnih pokreta ruku“, navode ovi stručnjaci za neurološke poremećaje kretanja.

Kako se navodi u studiji, naučnici imaju sasvim drugačiju pretpostavku. Stav i kretanje ruskih zvaničnika naučeno je u KGB-u ili tokom intenzivne vojne obuke.

Ruski predsednik se kreće kao neko ko je obučen da u svakom trenutku može brzo da potegne pištolj, zbog čega mu je desna ruka mirnija od leve.

Autori studije su svoju tezu potkrepili i uvidom u „priručnik za obuku bivših pripadnika KGB-a“, odbacivši sumnju da predsednik Rusije pati od degenerativne bolesti.

„Slične primere smo pronašli i u kaubojskim filmovima“, navodi se u tekstu.

Osim Parkinsonove bolesti, za neobični hod Vladimira Putina neki su mislili i da je posledica moždanog udara ili preležane dečje paralize.

Međutim, iako je asimetrično kretanje ruku jedan od ranih pokazatelja bolesti, lekari nisu mogli da uoče druge simptome, poput tremora i loše koordinacije.

Drugi snimci, takođe sa interneta, potvrđuju suprotno i dokaz su izuzetne spretnosti Vladimira Putina koji ima i crni pojas u džudou.

Britanski medicinski časopis British Medical Journal tradicionalno uoči Božića objavljuje naučne studije o neobičnim temama.

Број коментара 15

Пошаљи коментар
Види још

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

четвртак, 29. мај 2025.
16° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом