Srpski Holivud, iglo u šumi, kuća u staklu – čari rudničko-takovskog kraja
Rudničko-takovski kraj odavno je poznat turistima. Više od trideset domaćina goste u okolini Gornjeg Milanovca dočekuje u autentičnim objektima, nudeći im odmor u prelepoj prirodi kraja bogate istorije, uz dobrodošlicu i stare srpske specijalitete.
Toplinu doma na imanju starom skoro 250 godina, na samo nekoliko kilometara od istorijskog Takova, Pantelići dele sa gostima koji vole čari seoskog turizma.
„Lepo se osećaju, domaća hrana, naravno po receptima odavde iz ovog kraja”, kaže Snežana Pantelić iz Drenove.
Uz tradicionalnu dobrodošlicu, prijatnom boravku kao „kod svojih”, doprinosi i ambijent pravog srpskog sela.
Domaćini su stare objekte prilagodili potrebama posetilaca, a porodične predmete i uspomene sačuvali kao svedoke prošlih vremena. I sve nesebično dele sa turistima.
„Imaju da šetaju, nekad neke i vozim negde malo na izlet, ako dođu bez auta, zadovoljni su, baš zato što je autentnično i što je mir i tišina. Eto, to je najvažnije”, ističe Snežana.
Prostrano dvorište kraj rečice u Drenovi raj je i za goste koji na odmor ne idu bez kućnih ljubimaca, pa je i to jedan od dodatnih razloga zbog kojeg se turisti opredele za boravak kod Pantelića.
Uz tradicionalna seoska domaćinstva, u rudničko-takovskom kraju grade se i novi objekti. Neki su potpuno neobični, kao iglo u šumi na Rudniku, atraktivan i zanimljiv mlađim generacijama.
„Imaju i džakuzi sa toplom vodom trenutno na ovoj destinaciji. Imate kuću u staklu koja je predivna, lep dodir prirode, pogled, vidikovac u blizini. Možete da posetite i ‘Srpski Holivud’, ima stvarno prelepih predela”, rekla je Ana Tešić, gošća iz Valjeva.
Od Rudnika, sa vekovnom tradicijom vazdušne banje, do čuvenog takovskog kraja, turistička ponuda u okolini Gornjeg Milanovca poslednjih decenija sve je bogatija.
A u prelepim selima goste domaćinski dočekuju sa tradicijom i raznolikošću. Za sve generacije i različite ukuse.
Коментари