Читај ми!

Ženama „Roba s greškom“

Stigla „Roba s greškom“, novi CD šabačkih „Goblina“ koji će u Beogradu biti promovisan na velikom koncertu u Hali sportova 8. marta. Biće to otvaranje jednog novog poglavlja u karijeri grupe, istakao frontmen Golubović na današnjem predstavljanju albuma.

Pank rok grupa „Goblini“ objavila je danas povratnički CD album Roba s greškom, povodom čega će 8. marta održati veliki beogradski koncert u Hali sportova, saopštila je danas promoterska kuća „Long plej“.

„Radujemo se koncertu u Hali sportova, jer znači otvaranje jednog novog poglavlja u karijeri 'Goblina'“, naglasio je frontmen benda Branko Golubović-Golub.

„Veoma nam je važno to što će prvi koncert na promotivnoj turneji albuma Roba s greškom biti održan u prostoru u kome su tokom proteklih decenija održani neki veoma značajni koncerti", dodao je Golubović.

Pojavljivanje albuma Roba s greškom i početak prodaje ulaznica za koncert u Hali sportova, članovi „Goblina“ obeležili su danas druženjem sa novinarima i mnogobrojnim fanovima u prodavnici „Jugoton“ u Beogradu.

Roba s greškom, u izdanju promoterske kuće „Long plej“, može se dobiti za 1.200 dinara uz kupljenu ulaznicu za koncert u Hali sportova. Samo ulaznica košta 1.000 dinara, a CD 500 dinara.

Ulaznice se prodaju putem mreže „Eventim“, a diskovi i ulaznice (zajedno i odvojeno) u Beogradu u „Jugotonu“ (Nušićeva 27) i u Novom Sadu u „Mungosu“ (Zmaj Jovina 2), kao i svim bolje snabdevenim CD prodavnicama u Srbiji.

Roba s greškom nema mnogo dodirnih tačaka sa Re-kontrom (1999), poslednjim albumom koji su „Goblini“ snimili pre prestanka rada 2001. godine, smatra basista Vlada Kokotović, koji novi CD muzički više povezuje sa počecima šabačkog benda i danas već kultnim Istinitim pričama (1994).

„Na Robi s greškom ima puno rokenrola, pank-roka i zato mi liči na prvi album. Doživljavam ga kao neki novi početak, možda mi zato najviše vuče na Istinite priče“, ocenjuje Kokotović, dok Golubović, govoreći o stihovima, ipak, Robu s greškom smešta između Re-kontra i albuma U magnovenju (1995).

Članovi benda kažu da naziv albuma Roba s greškom na neki način simbolizuje ono što je njihov bend u ovom trenutku, koji je „kao i mnogi drugi bendovi iz generacije devedesetih nekakva roba s greškom“.

„Postojimo, ali kao da nikome ne trebamo – ni onima sa kojima smo delili borbu za bolje sutra u ovoj zemlji, ni onima koji je trenutno vode. Možda će se u budućnosti pojaviti neko kome ćemo nešto značiti, videćemo...“, objasnio je Kokotović.

Kokotović ipak insistira da Roba s greškom nije angažovan album.

„Devedesetih smo mislili da će promenom tadašnjeg režima krenuti na bolje, ali danas, gledajući svoju decu, shvatamo da je čak veliko pitanje da li će oni do svoje tridesete živeti u normalnoj zemlji, makar kao mi kada smo bili klinci. Ako iole ima angažovanog teksta na albumu ili nekakvog poziva na bunt, to nije bilo svesno i s namerom. To su 'Goblini' 2013. takvi kakvi jesu i ono što osećaju“, rekao je basista.

Број коментара 0

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

недеља, 18. мај 2025.
9° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом