Milan Tomić predstavio je knjigu „Kad magla sakrije senke“, priču o ljudskim sudbinama na Balkanu
U rodnoj Jagodini Milan Tomić, televizijski reditelj, predstavio je svoj roman „Kad magla sakrije senke”. Knjigu je objavljena u izdanju RTS izdavaštvo.
Kad magla sakrije senke priča je o ljudskim sudbinama na prostorima Balkana i svojevrsna ljubavna priča u logoru za prevaspitavanje žena. Likovi su smešteni u istorijski okvir, ali su njihovi životi fikcija autora.
„Ljubavna priča više paralelnih ljubavi su tu i priča o nekim sudbinskim pitanjima čoveka i individue gde se postavlja pitanje da li je sudbina taj prostor vezan za jedinku ili je vezan za neki geografski pojam“, rekao je Milan Tomić.
Priča Milana Tomića, po obrazovanju reditelja koji je dugo radio na državnoj francuskoj televiziji, najpre je bila scenario za film iz koga je nastao roman.
„Jedan sadržaj koji je bio veoma intrigantan, pre svega zbog toga što je proistekao iz scenarija iz jedne priče koja bi trebalo da ima život u drugom medijumu ali je čitava stvar ovom knjigom sada dobila jedan potpuno novi život“, istakao je Saša Radojević, urednik dramskog i serijskog programa RTS-a.
Potpuno novi život Tomićevom romanu dao je i RTS izdajući knjigu.
„Postupak na koji je autor pretvorio scenario u književnu formu, to je do sada neuobičajeno, posebno, najbliže onome što je radio Goran Marković. On je pisao ono što je bila didaskalija on je pretvarao u književni tekst, a ono što je bio dijalog obeležavao je kurzivom ili italikom kako se to danas kaže“, rekao je Dragan Inđić, odgovorni urednik RTS izdavaštva.
Tomas, kako ga Jagodinci znaju, želeo je da svoj prvi roman promoviše u rodnom gradu, a njegovi junaci će možda sa stranica knjige otići i u neku televizijsku formu.
Коментари