субота, 02.02.2013, 08:09 -> 08:37
štampajTransplantacija brkova hit u Turskoj!
Turska je postala meka za muškarce iz Evrope koji žele da učine bujnijim svoje brkove. Po ceni mnogo povoljnijoj nego u drugim zemljama, turski stručnjaci vraćaju ovaj mačo detalj klijentima i kažu da posao nikad bolje nije išao.
Prošle godine strani turisti su u Turskoj ostavili 35 miliona evra samo za usluge transplantacije brkova koja je postala veoma popularna.
Iako su brkovi na Zapadu odavno izašli iz mode, u Turskoj i na Bliskom istoku, gde postoji izreka „muškarac bez brkova, kao kuća bez balkona", oni su odraz muškosti, zrelosti, moći.
Antropolog s Francuskog instituta za turski jezik i književnost u Istanbulu, Benoa Flis, objašnjava da oblik brkova govori o političkom opredeljenju njihovih vlasnika.
„Guste, žbunaste brkove, poput Staljinovih, nose levičari ili pripadnici Kurda. Tanke brkove, nalik onima koje nosi turski premijer Erdogan, obično imaju konzervativci, dok zasukane brkovi najviše vole predstavnici desničara", tvrdi Flis.
Zato je jedan broj stručnjaka koji se bave transplantacijom kose u Turskoj, odlučio da izađe u susret muškarcima koje priroda nije obdarila maljavošću.
U Istanbulu trenutno više od 250 klinika obavlja transplantaciju brkova i brade prilagođavajući se novim zahtevima tržišta.
Transplantacija brkova u proseku košta 2.000 evra, što je daleko jeftinije nego u SAD i zapadnom delu Evrope, zbog čega se ogroman broj stranaca sa manjkom brkova i brade obraća turskim stručnjacima za pomoć.
Jedan od turskih hirurga Selatin Tulunej tvrdi da posao cveta.
„Bavim se presađivanjem brkova tri godine. Veliki broj muškaraca je došao da im pomognem. Jedan od njih mi se poverio da ima 40 godina, da upravlja velikom firmom u inostranstvu i da ga niko ne uzima za ozbiljno jer nema brkove, dok ima i onih koji smatraju da su brkovi simbol turske moći, jer su ih nosili njihovi slavni preci Turci Osmanlije ", objasnio je doktor Tulunej.
Упутство
Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.
Број коментара 3
Пошаљи коментар