Бескућник преко ноћи

Американац Ерик Розлонски тужио власти Детроита што су му грешком срушиле кућу коју је реновирао.

У САД постоје хиљаде зграда зрелих за рушење, а један становник Детроита тужио је власти свог града због тога што су његову кућу грешком сравниле са земљом.

Ерик Розлонски поднео је тужбу против града у понедељак, више од две године након што је кућа коју је рестаурирао без најаве срушена.

Американац тврди да је уложио више од 30.000 долара у имање у источном делу Детроита које је купио за 7.000 долара. Једног дана у лето 2006, више није могао да пронађе кућу у Улици Фландерс број 13405.

"Провозао сам се три пута кроз улицу и питао се: 'Где је моја кућа?'", испричао је. Његов адвокат Џефри Дворин рекао је да је кућа уклоњена са списка за рушење, а потом на њу враћена без знања Ерика Розлонског.

Розлонски у тужби од градских власти тражи надокнаду новчаних губитака. Американац је рестаурирао другу кућу у истој улици и продао је за 85.000 долара.

Број коментара 0

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

недеља, 01. март 2026.
15° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом