Рекордна аукција за луксузне сатове

Продаја престижних ручних и џепних сатова у Женеви достигла зараду од 22 милиона швајцарских франака. Највеће интересовање златан сат украшен сличицама на емајлу из 1815. године, вредан 2,6 милиона.

Продаја сатова овог викенда у Женеви превазишла је сва очекивања.

Зарада од 22 милиона швајцарских франака је знак да финансијска криза у свету још не погађа луксузне производе, саопштиле су аукцијске куће организатори продаје.

Највеће интересовање у кући "Антикворум" владало је за веома редак модел од злата украшен сличицама на емајлу који потиче из 1815. године.

Престижни сат продат је за 2,6 милиона швајцарских франака, што представља светски рекорд који до сада никада није био достигнут за ту врсту сата.

Аукцијска кућа остварила је продају вредну 15,2 милиона швајцарских франака.

До сада невиђен резултат доказује да интересовање за ретке сатове не јењава упркос великим светским економским проблемима.

Аукција коју је организовала кућа "Сотби" донела је зараду од 6,8 милиона швајцарских франака.

Два ручна сата марке Патек Филип продата су за 1,8 и 1,6 милиона швајцарских франака, што је доказ да ретки примерци у одличном стању добро пролазе и поред "неизвесног економског окружења", навели су у Сотбију.

Број коментара 0

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

уторак, 03. март 2026.
14° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом