четвртак, 23.10.2008, 16:48 -> 18:14
štampaj"Нисмо дали жирафу Палми"
Кабинет градоначелника Љубљане Зорана Јанковића демантовао је изјаву Драгана Марковића Палме да му је Зоо-врт главног града Словеније поклонио жирафу. Палмину тврдњу демантују и у љубљанском Зоо-врту, а градоначелник Јагодине обећава да ће жирафу довести испред Скупштине.
Марковић је гостујући у емисији "Упитник" на РТС-у рекао да ће жирафа бити поклон првог човека Љубљане.
"Зоо-врт у Љубљани има четири жирафе и једну је господин Јанковић обећао врту у Јагодини", рекао је Марковић.
Међутим Марковић није погодио ни тачан број жирафа, будући да у овом тренутку у љубљанском Зоо-врту, једином у Словенији, постоји пет примерака те животињске врсте.
Осим тога, Зоолошки врт у Љубљани не би ни могао да јагодинском поклони жирафу, јер оне уопште нису у њиховом власништву.
"Донедавно смо имали две жирафе, а крајем септембра, од Европског савеза зоо-вртова добили смо још три. Ниједна од ових животиња није наше власништво, већ су нам оне позајмљене, будући да је стандард да у једном врту буду најмање три жирафе. Пошто ми имамо заиста велику шталу, координатор за жирафе Европског савеза вртова оценио је да можемо добити још три животиње", наводи Барбара Михелич, стручни директор љубљанског зоо-врта.
"Јагодински зоо-врт може сам да затражи од Европског савеза да добије једну жирафу на позајмицу", закључује Михелич.
У кабинету градоначелника Љубљане Зорана Јанковића демантују да је Палми обећана жирафа на поклон. "Не, то није истина", кажу сарадници Зорана Јанковића, који је био заузет обавезама око доласка енглеске краљице у Словенију.
Министарство за економију и регионални развој је Јагодини 18. септембра одобрило 19.239.640 динара за набавку животиња, транспорт и смештај у зоо-врт у Јагодини.
Медији су наводили да је Марковић куповину жирафе поставио као услов за формирање Владе Србије, али је он то негирао.
Упутство
Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.
Број коментара 0
Пошаљи коментар