Читај ми!

РХМЗ упозорава на високе температуре и екстремне услове за ширење пожара

До краја августа у већини дана максимална температура од 30 до 35 степени, могу се очекивати и дневни максимуми изнад 35 степени Целзијуса.

РХМЗ упозорава на високе температуре и екстремне услове за ширење пожара РХМЗ упозорава на високе температуре и екстремне услове за ширење пожара

Републички хидрометеоролошки завод објавио је данас упозорење за подручје Србије на високе температуре.

До краја августа у већини дана максимална температура биће од 30 до 35 степени, само се у уторак на југу Србије, а у петак и суботу и у осталим крајевима, поново могу очекивати дневни максимуми изнад 35 степени.

РХМЗ упозорава и на екстремне услове за иницирање и ширење пожара на отвореном, са којима се ватрогасци у Србији боре већ недељама.

Високе температуре праћене дефицитом падавина и повремено појачаним ветром и даље ће доприносити исушивању вегетације и израженој опасности од иницирања и ширења пожара на отвореном, наводи се у саопштењу РХМЗ-а.

недеља, 23. август 2026.
28° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом