Читај ми!

Сенат на потезу

Усвојен план председника Представничког дома Конгреса Џона Бејнера да лимит задужења буде повећан на 900 милијарди долара. План, који предвиђа и да јавни трошкови током наредних 10 година буду смањени за 917 милијарди долара, сада треба да иде у Сенат.

Представнички дом америчког Конгреса усвојио је план да лимит задужења државе буде повећан на 900 милијарди долара. За план председника Представничког дома Конгреса Џона Бејнера гласало је 218 посланика, док је 210 било против.

План, који предвиђа и да јавни трошкови током наредних 10 година буду смањени за 917 милијарди долара, сада треба да иде у Сенат, преноси Ројтерс.

Демократе, које контролишу Сенат, рекле су да ће блокирати тај Бејнеров план.

Амерички председник Барак Обама упозорио је, у јучерашњем говору у Белој кући, да је његовој земљи "готово истекло време" за договор о повећању горње границе државног задуживања, али и истакао да је компромис на дохват руке.

Обама је изјавио да "ово није једна од оних ситуација у којој постоји огромна разлика у ставовима између Демократске и Републиканске странке" и апеловао на Американце да наставе да примењују притисак на конгресмене из обе странке да постигну договор.

Амерички председник и министар финансија Тимоти Гајтнер већ недељама указују да ће влада следећег уторка остати без могућности да позајмљује и упозоравају на тешке последице, уколико Конгрес до тада не повећа лимит за дуг који сада износи 14,3 хиљада милијарди долара.

Број коментара 3

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

понедељак, 30. март 2026.
6° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом