Читај ми!

Питајте Обаму!

Амерички председник Барак Обама одговарао је на питања корисника друштвене мреже Твитер. Обама је на скупу пред око 140 гостију са свог лаптопа у Белој кући одговарао на питања која су на екрану постављана преко Твитера.

Бела кућа, настојећи да допре до бирача, уместо традиционалних прес конференција, употребила је друштвену мрежу Твитер. 

Амерички председник је на скупу пред око 140 гостију са свог лаптопа у Белој кући одговарао на различита питања, од стања на тржишту некретнина и имиграције до образовања и будућности свемирског програма.

Десетине хиљада порука стигле су на страну "Питајте Обаму", у нади да ће амерички председник одговорити током првог масовног и јавног твитовања.

Ипак, модератор Џек Дорсеј успео је да постави само 18 питања, што је 0,045 одсто од укупног броја питања.

Занимљива је била порука председника Представничког дома, републиканца Џона Бејнера, који је питао где су обећана радна места.

"Jа ћу вероватно урадити две ствари које су супротне ономе што се очекује. Прво ћу Американцима објаснити да је потребно време да се превазиђе криза. Мислим да економисти нису предвидели да ће криза бити толико дубока, да је почела три-четири месеца пре мог мандата и да смо већ тада изгубили четири милиона радних места", рекао је председник САД.

Обама је рекао да америчка влада може да учини више за привреду, али да у томе није увек имала подршку републиканаца и да они користе дебате да би обезбедили пореске олакшице за најбогатије Американце.

Председник Обама је бранио свој план стимулације привреде, рекао је да је криза озбиљнија него што се претпостављало и да Американци нису припремљени да дуго чекају да се она реши.

Број коментара 2

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

понедељак, 09. фебруар 2026.
7° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом