Москва окована ледом

Због пуцања електричних водова изазваних леденом кишом, 72.000 Московљана још увек без струје. Без електричне енергије више часова био и московски аеродром "Домодедово". Од почетка зиме 127 жртава смрзавања у Пољској.

И данас је око 72 хиљаде становника Москве без струје, кажу у руском Министарству за ванредне ситуације.

У централној Русији у току је поправка електричних водова који су попуцали због ледене кише и ветра. Јуче је у региону Москве без струје било близу 400 хиљада људи.

Московски трамваји и тролејбуси су стали, што је довело до великих поремећаја у саобраћају. Грађани се упозоравају да без преке потребе не излазе на улицу.

Хиљаде људи чека на летове на московским аеродромима где је 200 летова задржано. Аеродром "Домодедово" био је без струје готово 24 часа, а летови су били отказани. Поједини путници кажу да чекају на аеродрому већ два дана.

На аеродрому "Шереметјево" 7.000 путника чека на своје летове. Путници се жале да нема места за седење и да нико не саопштава када ће бити обављени планирани летови.

Званичници упозоравају да се током недеље очекује даљи пад температуре.

Премијер Владимир Путин позвао је надлежне министре да учине све како би се ситуација нормализовала.

Број коментара 2

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

недеља, 13. јул 2025.
28° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом