Катастрофална клизишта у Мексику

Страхује се да је више од 500 људи погинуло на западу Мексика, након што су клизишта затрпала око 300 домова. Због лошег времена спасилачке екипе се шаљу авионом.

Око 300 кућа затрпано је у клизишту које су изазвале обилне падавине на сиромашном, удаљеном југозападу Мексика, а власти страхују да је у овој катастрофи настрадало неколико стотина људи.

Клизиште се покренуло рано јутрос, у области недалеко од града Санта Марија Тлауитолтепек, који има око 9.000 становника, у претежно планинској савезној мексичкој држави Оахака, јавио је Ројтерс.

Страхује се да је више од 500 људи погинуло на спавању, саопштио је гувернер државе Оахака Улисес Руиз. Према информацијама којима се тренутно располаже, урушило се земљиште ширине око 200 метара.

Званичних података о жртвама ове катастрофе још нема, али је један од водећих мексичких листова "Екселсиор" известио да је настрадало можда чак 1.000 људи.

Власти су навеле да су због лоших временских услова блокирани путеви, што би могло да отежа долазак спасилачких екипа на лице места. Гувернер Руис је истакао како се спасиоци шаљу у удаљену област авионом и да ће касније имати више информација о жртвама.

Према градићу на југозападу Мексика, који се налази на око четири сата вожње од Оаксаке, главног града истоимене државе, и око 220 километара источно од Мексико Ситија, упућен је и један конвој маринаца.

У Централној Америци обилне кише падају неколико дана, док је делове Мексика погодила најгора до сада забележена кишна сезона, а због поплава више хиљада људи је било принуђено да напусти своје домове.

Број коментара 1

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

петак, 20. фебруар 2026.
7° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом