Читај ми!

Бродолом у Црном мору, турска морнарица у акцији спасавања

Турски хеликоптери и фрегата покушавају да спасу чланове посаде теретног брода, који се у Црном мору распао под налетом снажног невремена, јавља Хуријет. Погинула најмање два члана посаде.

Теретни брод "Арвин", који плови под заставом Палауа, распао се на два дела под налетом снажног невремена у Црном мору, јављају турски медији, наводећи да је акција спасавања неколико чланова посаде у току.

Најмање два морнара су погинула у несрећи, док су шесторицу спасиле турске спасилачке службе. У току је акција спасавања још тројице чланова посаде.

Турска морнарица је на место несреће упутила спасилачке хеликоптере и фрегату. Упркос бројним покушајима, хеликоптери нису успели да стигну до страдалих морнара због лошег времена.

Како наводе званичници, брод је покушао да се склони од олује, када је изненада почео да тоне, након члега се распао на два дела.

На броду се налазило укупно 12 чланова посаде, десет Руса и два Украјинца.

понедељак, 23. фебруар 2026.
9° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом