У поплавама у Турској четири особе погинуле, 11 нестало

У Турској су четири особе страдале у поплавама изазваним јаким падавима у црноморском приобаљу, док се једанаесторо људи води као нестало, потврдио је министар унутрашњих послова ове земље Сулејман Сојлу.

Сојлу је саопштио да су надлежни органи спасили 133 особе, преноси Ројтерс, док је један од страдалих у поплавама био полицијски службеник.

Због јаких киша на турској обали Црног мора и клизишта које су покренуле, станари стамбених зграда у провинцији Риза су евакуисани.

Министар пољопривреде и шумарства Бекир Пакдемирли рекао је да су ово необично јаке падавине у за август.

"Ово је први пут да видим такву поплаву, рекао је Пакдемирли и додао да ће бити предузете све неопходне мере да се то не би поновило.

Председник Реџеп Таијип Ердоган наредио је коришћење свих државних ресурса за санирање штете.

понедељак, 23. фебруар 2026.
5° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом