Лавров: Варварски међународни односи угрожавају човечанство
Од краја Другог светског рата човечанство није било тако угрожено претњама и ризицима као данас, оценио је на безбедносној конференцији у Минхену руски министар спољних послова Сергеј Лавров.
Сергеј Лавров је упозорио да данас у свету недостаје заједништво у борби против претњи и ризика какве свет није видео од краја Другог светског рата, преноси ТАС.
"Серија стратешких споразума о безбедности и неширењу нуклеарног наоружања демонтрира се пред нашим очима, смањен је праг за употребу нуклеарног наоружања, мултиплицирају се регионална кризна жаришта, а норме међународног права излажу се подругивању", рекао је Лавров.
Додао је да се то пре свега односи на насилно мешање у унутрашња питања суверених земаља, нелегалне санкције и протекционистичке мере којима се ниподаштавају светско тржиште и глобална трговина".
"Међународни односи варваризовани су" до те мере да нарушавају елементарни модус људскости", истакао је шеф руске дипломатије.
Упутство
Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.
Број коментара 8
Пошаљи коментар