Сукоб војске и побуњеника у Мјанмару, повређено 19 деце

Најмање 19 деце је повређено када је основна школа у којој су се налазили била изложена пуцњави између владиних снага и етничке побуњеничке групе у Ракajну, на западу Мјанмара.

Ученици који су повређени током пуцњаве у Мјанмару збринути су у локалној болници, a један од њих је у критичном стању.

Војска је за напад окривила побуњенике.

Етничка група позната као војска Аракан чини углавном будистичка већина и бори се за већу аутономију Ракајна, преноси Ројтерс.

 

Број коментара 0

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

петак, 04. јул 2025.
37° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом