Неколико пацијената се опоравило од коронавируса

Кинеске провинције и општине објавиле су да се више пацијената заражених новим коронавирусом опоравило и напустило болнице.

Четири пацијента који су била заражена вирусом у источној кинеској провинцији Ђангси опоравила су се и отпуштена су из болница, док је раније извештавано о опоравку три случаја, пренела је Синхуа.

Џанг Веј, стручњак из провинцијског штаба за хитне случајеве и превенцију и контролу епидемије Ђангсија, изјавио је да је на основу анализа о излеченим пацијентима за опоравак кључно рано откривање болести и правовремено лечење.

Југозападна кинеска провинција Сечуан известила је да се први пацијент у тој провинцији опоравио од нове упале плућа изазване коронавирусом.

Сечуанска провинцијска управа традиционалне кинеске медицине саопштила је да је пацијент, по презимену Јанг (34), био изолован и лечен у болници у граду Ченгду 11. јануара.

Јангу је дијагностикован коронавирус десет дана касније. Он је био лечен и традиционалном кинеском, али и западном медицином током изолације.

Пацијенткиња стара 57 година излечена је и отпуштена из болнице у централној кинеској провинцији Хунан, која се граничи са провинцијом Хубеј, епицентром епидемије.

У Пекингу се лекар који је био заражен новим коронавирусом након што је путовао у Вухан опоравио и напустио болницу.

То је био пети случај у главном граду Кине који је излечен и отпуштен из болнице.

Број коментара 0

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

понедељак, 23. фебруар 2026.
9° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом