Бомбашу из метроа у Санкт Петербургу доживотна казна затвора

Аброр Азимов проглашен је кривим за терористички напад 3. априла 2017. када је у метроу у Санкт Петербургу експлодирала бомба и осуђен је на доживотну казну затвора, пресудио је Други војни суд Западног округа.

"Аброр Азимов је осуђен на доживотни затвор", изјавио је судија Андреј Морозов, пренео је ТАС.

Осуђено је још десет особа на казне у трајању између 19 и 28 година затвора због напада, известио је Интерфакс, пренео је Ројтерс.

Свих 11 осумњичених негирали су кривицу.

У терористичком нападу у Санкт Петербургу 2017. погинуло је 15 особа.

Број коментара 2

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

понедељак, 23. фебруар 2026.
13° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом