Демократе и републиканци одмерили снаге на изборима за гувернере
Енди Бешир на изборима за гувернера у Кентакију победио је републиканца Мета Бевина. Демократе су осигурали и већину у парламентима у Вирџинији и Њу Џерзију. Републиканци однели победу у Мисисипију, преноси "Би-Би-Си".
У четири савезне државе САД у уторак увече одржани су избори за гувернера, на којима су демократе оствариле низ важних победа.
Демократе су однеле победу у Кентакију где републикански гувернер, који је уживао потпору Доналда Трумпа, није освојио нови мандат, а осигурали су и већину у парламенту савезне државе Вирџинији, преноси Би-Би-Си.
У Кентакију је демократа Енди Бешир, министар правосуђа те савезне државе чији је отац Стив био задњи гувернер у тој држави из редова демократа, осигурао тесну победу над републиканским гувернером Метом Бевином којег је на завршном предизборном скупу подржао Трумп.
Иако пораз представља ударац за Трумпа који је релативно популаран у Кентакију, за њега је можда више заслужан губитак Бевинова угледа. Анкете су показивале да је Бевин међу најнепопуларнијим гувернерима након што се сукобљавао с учитељима и синдикатима.
Демократе су у уторак освојили већину у оба дома парламента у Вирџинији у којој су до тада владали републиканци. То даје тој странци први пут у 25 година пуну контролу над скупштином те савезне државе.
Демократе су задржали већину и у парламенту у Њу Џерзију.
У Мисисиппију републикански политичар и заменик гувернера Тед Ривес поразио је министра правосуђа те савезне државе Џима Худа, умереног демократу који се противи праву на побачај и који подржава право на ношење оружја.
Исходи избора одржаних у уторак у четири савезне државе, међу којима су још и Мисисипију и Њу Џерзију, могли би бити показатељ за предстојеће председничке изборе на којима ће 2020. амерички председник Доналд Трумп покушати освојити други мандат, преноси Би-Би-Си.
Упутство
Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.
Број коментара 0
Пошаљи коментар