У Шпанији још бесне пожари, затворени ауто-путеви

Ватрогасци се боре са пожарима који бесне на неколико локација у шпанској Галицији, због чега је саобраћај на неколико ауто-путева прекинут, а наређена евакуација неколико угрожених насеља.

Пожари који се шире због јаког ветра, врућег и сувог времена досад су уништили више од 500 хектара шуме, преноси Ројтерс.

Регионалне власти саопштиле су да су стабилизована два пожара у општинама Барбантес и Монфорте де Лемос, али да су још два, у Фистери и Порто до Сону и даље активна.

У октобру 2017. године, Галицију је погодио велики пожар у којем је страдало најмање четворо људи.

Прошлог месеца у великим пожарима на шпанском острву Гран Канарија уништено је 10.000 хектара, углавном на подручјима заштићених природних паркова.

Број коментара 0

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

понедељак, 23. фебруар 2026.
5° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом