Нетанјаху би могао да постане рекордер
Ако партија Бенјамина Нетанјахуа на општим изборима који почињу у уторак однесе победу, то би могао да буде његов пети мандат на челу владе. Тиме би претекао првог премијера Израела Давида Бен-Гуриона.
Око 6,3 милиона Израелаца ће у уторак на превременим изборима бирати 120 чланова 21. састава израелске скупштине – Кнесета.
Главни противник Нетанјахуовог Ликуда је Бени Ганц, бивши шеф особља израелске војске.
Он је нов у политици и може да се супротстави актуелном премијеру на пољу одбране. Обећава да ће да води "чистију политику", нарочито у поређењу са Нетанјахуом који се суочава са оптужбама за корупцију.
Његов центристички Плави и бели савез је до скоро водио у односу на Ликуд, али је ситуација затим преокренута.
Никада се није десило да једна партија у Израелу освоји већину места у Кнесету, тако да се очекује да ће и након сутрашњих избора бити формирана коалиција.
Требало је да се избори одрже у новембру, међутим, након што је владајућа коалиција остала са само 61 послаником у парламенту, постало је тешко да се доносе закони.
Коалициона криза je настала због закона о војној обавези, према којој би из обавезног служења војске били изузети чланови ултраортодоксне јеврејске заједнице.
Упутство
Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.
Број коментара 1
Пошаљи коментар