"ИРА" преузела одговорност за пошиљке са бомбама

Паравојни покрет који себе назива Ирска републиканска армија преузео је одговорност за слање пошиљки, у којима су се налазиле бомбе, на неколико адреса у Лондону као и на адресе универзитета у Глазгову, саопштила је британска полиција.

Противтерористичка јединица британске полиције недавно је започела истрагу након што су у Лондону пронађене три поштанске врећице, које су садржале нешто што личи на мале експлозивне направе.

Полиција је саопштила да су мање вреће пронађене у поштанским сандучићима имале око себе уређаје који су изгледали као да могу да изазову мањи пожар када се отворе, преноси АП.

Шкотска полиција је касније саопштила да је пронашла сумњиве пакете на Универзитету у Глазгову и у седишту Краљевске банке Шкотске у Единбургу.

Групу која себе назива Ирска републиканска армија чине милитанти, који се противе мировном договору о Северној Ирској из 1998. године, пренео је Ројтерс.

Групација, која заступа идеју да би цело ирско острво требало да буде независна република, мања је од Привремене ирске републиканске армије, која је одговорна за смрт скоро половине од 3.600 људи, колико их је страдало током 30 година насиља.

Број коментара 0

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

понедељак, 23. фебруар 2026.
8° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом