Лазански: Убиство Кашогија замршен случај
Војно-политички коментатор листа "Политика" Мирослав Лазански каже за РТС да у позадини убиства Кашогија може бити лична освета саудијске краљевске породице према новинару који је био њихов кућни пријатељ па се одметнуо.
Мирослав Лазански је гостујући у Дневнику РТС-а рекао да је убиство Кашогија врло замршен случај.
"Један од егзекутора прерушен у Кашогија сатима је шетао Истанбулом и нема сумње да је екипа која је стигла у Турску била екипа егзекутора. Рекло би се да саудијски принц обраћајући се Путину тражи излаз", сматра Лазански.
Додаје да у позадини убиства Кашогија може бити лична освета саудијске краљевске породице према новинару који је био њихов кућни пријатељ па се одметнуо.
Лазански каже и да је могуће да има истине у теорији да су турске и америчке обавештајне службе знале да се спрема Кашогијево убиство и да је жртвован свесно да би Ердоган и Трамп могли да држе у шаци саудијског принца због цене нафте.
"Ако одједном дође 17 људи са дипломатским пасошима, то не може да прође незапажено. Турска има јаке обавештајне и контраобавештајне службе и одлазак њих 17 из земље такође не може да не буде примећен од америчких служби. Има и тога да они просто желе саудијског принца да држе у шаци због цене нафте", истиче Лазански.
Додаје да живимо у свету двоструког морала и двоструких аршина.
"Међународно право је срушено агресијом на Југославију и оно може да постоји једино између две јаке силе", објашњава коментатор Лазански.
Каже да син убијеног Кашогија није имао избора и да је морао да се састане са саудијским принцом.
"Морао је да пристане на сусрет, која му је била алтернатива? Сама фотографија руковања показује физиономију лица тог дечка и тога да је свестан о чему се ради. Напустио је недуго затим Саудијску Арабију, вероватно уверен да је и њему угрожена лична безбедност", рекао је Мирослав Лазански.
Упутство
Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.
Број коментара 1
Пошаљи коментар