Бивши шеф МИ-6: Блерова посета помогла Путину да дође на власт, жалим због организације

Ричард Дирлав, бивши шеф обавештајне службе Уједињеног Краљевства МИ-6, каже да жали што је током његовог мандата агенција организовала присуство тадашњег британског премијера Тонија Блера друштвеном догађају са тадашњим вршиоцем дужности председника Русије Владимиром Путином који је био у председничкој кампањи. Тиме је, како тврди, Блер помогао Путину да дође на власт. Дмитриј Песков: Није вредно коментара.

Британски Тајмс објавио је интервју са Дирлавом који је у периоду од 1999. до 2004. године био шеф МИ-6.

У том интервјуу он је навео да жали зато што је помогао у организацији посете Тонија Блера Санкт Петербургу, где је заједно са Путином присуствовао премијери позоришне представе, а само неколико недеља пре председничких избора у Русији.

Према речима бившег шефа МИ-6, Блерова посета помогла је Путину да дође на власт и да побољша односе између Русије и Британије.

Упитан да то коментарише, портпарол Кремља Дмитриј Песков рекао је да сматра да ти наводи уопште нису вредни коментара, преноси Тас

"Искрено говорећи, никад нисмо знали да МИ-6 издаје дозволе премијеру да посети друштвени догађај. То су за нас новости. У сваком случају, сматрам да није вредно никаквог коментара", рекао је Песков.

Број коментара 7

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

понедељак, 23. фебруар 2026.
14° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом