Пожар на северу Енглеске, евакуисане куће
Више од 30 кућа евакуисано је у региону ширег Манчестера на северу Енглеске док се ватрогасци боре са пожаром који се данима, због високих температура и ветра, шири по брдима у тој области.
Локална полиција је саопштила да је угрожена област у дужини од шест километара, због чега су евакуисане 34 куће у селу Кербрук, у западном делу зоне коју је захватила ватрена стихија, преноси Ројтерс.
Локалне школе су данас затворене, а становницима је саветовано да остану у кућама и затворе прозоре и врата.
Војска је у приправности како би, уколико треба, пружила помоћ, навела је полиција.
Високе температуре и ветар у последња три дана изазвали су ширење пожара, а полиција је саопштила да су размере пожара, као и чињеница да је ограничио приступ руралном подручју, отежали његово гашење.
"План за данас је да уложимо напоре и употребимо значајне ресурсе како бисмо угасили пожар, а ако је потребна војна помоћ, размотрићемо и то", рекао је портпарол полиције ширег Манчестера за Скај њуз.
Полиција је напоменула да још није утврдила шта је узрок пожара.
Упутство
Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.
Број коментара 1
Пошаљи коментар