Трамп: Шеф кабинета Ким Џонг Уна долази у Њујорк
Председник САД Доналд Трамп потврдио је да високи севернокорејски званичник, Ким Јонг Чол, долази у Њујорк како би разговаро о могућем самиту Трампа и лидера Северне Кореје Ким Џонг Уна.
"Саставили смо сјајан тим за наше преговоре са Северном Корејом. Тренутно се одржавају састанци у вези са самитом. Ким Јонг Чол долази у Њујорк. Одличан одговор на моје писмо, хвала вам!", написао је Трамп на Твитеру, преноси АП.
Јужнокорејски медији су раније јавили да се име Ким Јонг Чола налазило на листи путника данашњег лета из Пекига за Вашингтон, пре него што је његова резервација промењена за среду и за другу дестинацију - Њујорк.
Тамошњи медији спекулишу да званичник Пјонгјанга путује у САД како би учествовао у припремним преговорима о могућем састанку председника САД Доналда Трампа и севернокорејског лидера Ким Џонг Уна.
Ким Јонг Чол је бивши шеф војне обавештајне службе Северне Кореје, а сада је потпредседник Централног комитета владајуће партије задужен за међукорејске односе.
Агенција АП додаје да је њена телевизијска екипа на терену видела Ким Јонг Чола на аеродрому у Пекингу.
Упутство
Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.
Број коментара 0
Пошаљи коментар