Лавров: Иран и Израел да се уздрже од акција

Руски министар спољних послова Сергеј Лавров позвао је Иран и Израел да избегавају акције које могу довести до спирале конфликта, а његов немачки колега Хајко Мас је рекао да напад Ирана на Голанској висоравни представља провокацију и да Израел има право да се брани.

Хајко Мас је на заједничкој конференцији за новинаре у Москви рекао да је кључно да се Иран придржава својих обавеза по међународном нуклеарном споразуму и да Русија може да искористи свој утицај на Техеран у том смислу.

Додао је да су Русија и Немачка сагласиле да треба задржати ирански нуклеарни споразум након што су се САД повукле из њега, преноси Ројтерс.

Лавров је навео да САД не треба да врше никакав екстра-територијални утицај на партнере Ирана након што се Вашингтон повукао из иранског нуклеарног споразума.

Поводом најаве Вашингтона о могућим санкцијама Ирану, Мас је рекао да Немачка жели више детаља о томе.

Указао је да је важно да САД узму у обзир секундарне ефекте које би такве санкције могле да имају на треће земље.

Иран је током ноћи гађао из Сирије положаје израелске војске на Голанској висоравни, након чега је Израел узвратио ракетним нападима. 

Број коментара 2

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

понедељак, 23. фебруар 2026.
13° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом