Амерички изасланик: Руси можда били на месту напада у Думи

Русија је можда била на месту наводног напада хемијским оружјем у сиријском граду Думи, рекао је амерички изасланик Кенет Вард на састанку Организације за забрану хемијског оружја (OPCW), затраживши да та организација осуди континуирану употребу хемијског оружја.

"Одавно је требало да овај савет осуди сиријску владу због њеног хемијског терора и да тражи међународну одговорност за оне који су одговорни за ова страшна дела", рекао је Кенет Вард, пренела је агенција Ројтерс.

"Према нашим сазнањима, Руси су можда посетили место напада. Забринути смо да су можда могли неовлашћено нешто да ураде, с намером онемогућавања истражитеља (OPCW), да спроведу ефикасну истрагу", рекао је Вард.

Европска унија је данас затражила да Русија и Иран искористе свој утицај на сиријску владу како би је спречили да настави да користи хемијско оружје.

"ЕУ позива све земље, посебно Русију и Иран, да искористе свој утицај ради спречавања даље употребе хемијског оружја, пре свега на сиријски режим", саопштила је ЕУ на састанку OPCW , пренела је агенција Ројтерс.

Број коментара 2

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

понедељак, 23. фебруар 2026.
6° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом