Више од 50 Индонежана умрло од пића са инсектицидом

У протеклих недељу дана у западној Индонезији више од 50 људи је умрло, а многима је позлило и пребачени су у болницу након што су пили алкохол домаће производње са различитим састојцима, међу којима је и средство против комараца, саопштиле су локалне власти.

Полиција је ухапсила најмање 12 мушкараца у Џакарти и суседној провинцији због сумње да су илегално производили и продавали отровно пиће, преноси Ројтерс.

Нејасно је да ли је као отров деловао метанол у пићу или неки други састојак, међу којима је и средство против инсеката, саопштила је полиција.

"То је била мешавина састојака која није била за конзумирање. И даље вршимо тестове како бисмо утврдили шта је тачно течност садржала", рекао је портпарол полиције Трунојудо Висну Андико.

Власти су спровеле рације по кућама уличних продаваца како би заплениле и уништиле хиљаде боца домаћег пића, навео је полицијски званичник.

Индонезија, која је претежно насељена муслиманским становништвом, увела је високи порез на алкохол, што понекад наводи људе да се окрену јефтиним пићима домаће производње.

Број коментара 0

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

понедељак, 23. фебруар 2026.
14° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом