Опоравља се Јулија Скрипаљ, више није у критичном стању

Јулија Скрипаљ, кћерка бившег двоструког агента Сергеја Скрипаља, која је заједно са оцем отрована нервним агенсом у Британији раније овог месеца, није више у критичном стању, саопштила је болница у којој се она и њен отац налазе.

У саопштењу се истиче да се стање Јулије Скрипаљ брзо побољшава, пренео је Ројтерс

"Задовољство ми је што сам у могућности да пријавим да је дошло до побољшања стања Јулије Скрипаљ. Она је добро реаговала на лечење, али и даље добија стручну негу у клиници 24 сата дневно", рекла је директора општинске болнице у Солсберију Кристин Бланшард. 

Викторија Скрипаљ, нећака бившег руског двоструког агента Сергеја Скрипаља, изјавила је раније да су мале шансе да ће њен стриц и рођака преживети.

"Имам можда један одсто наде. Шта год да им је дато, било је нешто за шта постоји веома мала шанса да се преживи", рекла је Скрипаљева за Би-Би-Си.

Иначе, британска полиција поставила је данас кордон око дечјег игралишта недалеко од куће  Сергеја Скрипаља, који је отрован нервним агенсом почетком марта у Енглеској.

Као превентивна мера постављен је полицијски кордон око игралишта у "Монтгомери гарденсу", у Алдершоту, који се налази на око 51 километар југозападно од Лондона, саопштила је лондонска полиција, пренела је агенција Ројтерс.  

Јулија и њен отац Сергеј Скрипаљ пронађени су у несвесном стању 4. марта у Солсберију у Енглеској.

За покушај њиховог убиства Велика Британија је окривила Русију, што је Русија негирала.

Број коментара 0

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

понедељак, 23. фебруар 2026.
11° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом