Експлозија испред шиитске џамије у Авганистану

У граду Херат на западу Авганистана у близини шиитске џамије разнела су се двојица бомбаша-самоубица, при чему је убијена најмање једна особа а рањено седам, преноси Ројтерс.

Према изјави шефа полиције Аминулаха Амина бомбаши су покушали да уђу у џамију, али су се разнели испред када су их чувари зауставили.

Исламска држава је у онлајн саопштењу преузела одговорност за напад, али није пружила никакав доказ да стоји иза напада, додаје Ројтерс.

Број коментара 0

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

понедељак, 23. фебруар 2026.
8° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом