Милион долара за најбољу учитељицу на свету

Учитељица из Велике Британије Андрија Зафираку добитница је награде од милион долара, која јој је додељена на Глобалном форуму образовања у Дубаију, а међу 50 финалиста тог престижног такмичења нашла се и учитељица ОШ "Милан Ракић" из Бање Врујици, Жељана Радојчић Лукић.

Глобални форум образовања и вештина, како се наводи на њиховом сајту, одржава се шести пут и представља најзначајнији светски куп лидера у образовању.


На Форуму је један од учесника био бивши министар просвете, науке и технолошког развоја Срђан Вербић.

Он је испред организације Опсерваторија друштвених иновација водио панел дискусију на тему "Медицина, генетика и здравље у 2030. години".

Међу говорницима су били Никола Саркози, Ал Гор, Џулија Гилард и Ирина Бокова.

 

Број коментара 1

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

уторак, 24. фебруар 2026.
11° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом